„Proč kupovat dnes NOVÉ, když je zítra OJETÉ“ - ojetá auta pro Vás!
navštivte náš profil
rychle vyhledávat ojetá auta rychle vyhledávat ojetá auta
?
 

Aktuality a akce

Na cestě kolem zeměkoule se vůz adler probil Sibiří i Andami

Auto Adler na cestě kolem zeměkoule Před dvojicí cestovatelů jménem Clärenore Stinnesová a Carl-Axlem Södeström smekněme - vždyť v letech 1927 až 1929 ujeli vozem Adler Standard 6 plných 48 000 km kolem zeměkoule!

Clärenore Stinnesová byla drobná žena se závodnickými zkušenostmi. Kolem světa se vydala 25. května 1927 ve 26 letech za volantem robustního, byť technicky nijak převratného vozu Adler Standard 6 vyrobeného ve Frankfurtu nad Mohanem. Šestiválec o výkonu 33kW umožnil dosažení rychlosti 85km/h, leckdy by ale posádka vzhledem k náročnosti terénu ocenila i rychlostní průměr odpovídající chůzi. Slečně Stinnesové dělal společnost kameraman Carl-Axel Södeström, vzadu se mezi bednami a kufry „uvelebili“ dva mechanici. V pestré výstroji a výzbroji nechyběly troje večerní šaty, patrony dynamitu a 148 vajíček natvrdo. Automobil, náhradní díly a 100 000 říšských marek poskytli mecenáši z řad německého autoprůmyslu.

První defekt museli řešit ještě v Německu - píchli duši. Po dalších 500 km spravovali spojku, za Bělehradem měnili kuličkové ložisko. Přestávky dělali jen při nutných opravách a údržbě. V Bulharsku se rozloučili se silnicemi a pokračovali terénem. Nad strmými úbočími muži vyvažovali doprovodné nákladní auto s díly, aby se nezřítilo do osmdesátimetrové propasti. V Arábii ukazoval teploměr na poušti 54°C ve stínu. V Rusku jeden mechanik onemocněl a druhý „dezertoval“.

Auto adler Ze strachu před dravou zvěří a loupežníky mladý pár nakoupil v Moskvě 2800 patron. Silnými mrazy se vozem Adler za pomoci řetězů a dalších pomůcek probíjel do sibiřského Irkutska. Při minus 53°C museli zastavit a počkat na aspoň mírné oteplení. Přejeli zamrzlý Bajkal a přes Mongolsko zamířili k moři, na parník do Jižní Ameriky. V červnu 1928 přistáli v Peru, v Andách bojovali se stoupáním až 60 % a nedostatkem map. Tehdy pomohl dynamit a popotlačení místními obyvateli. Po krátké zastávce v USA dorazila vyčerpaná dvojice do Berlína 24. června 1929, skoro dva roky po startu.

Zdroj: Zdeněk Vacek, www.ihned.cz

GARANCE - rok provozu BEZ INVESTIC!

Kupte si u nás ojeté auto, nastartujte a jeďte - vše ostatní jsme zařídili za Vás!

Každé auto prošlo kontrolou všech systémů:

 • brzdové destičky a kotouče
 • tlumiče a zavěšení kol
 • výfuk
 • motorový olej a olejové filtry
 • brzdová kapalina, chladicí kapalina, servo kapalina
 • nemrznoucí směs do ostřikovačů
 • pylový a vzduchový filtr
 • akumulátor
 • osvětlení vozu
 • elektroinstalace
 • diagnostika

Díky této kontrole, případné výměně při nevyhovujícím stavu, Vám můžeme garantovat, že 1 rok budete v autě z našeho autobazaru jen jezdit, ne jej opravovat!!!!

Poradenství autobazaru telefon
+420 606 722 323    Jarda
+420 602 280 983    Radek
obálka
Odborník na ojetá auta radí Prodej aut

Už jste si také všimli, že zadáte-li do vyhledávačů na internetu hesla, jako například: prodej aut, ojeté vozy, či ojetá auta na prodej, z 99% se vám začnou nabízet články o tom, kde výhodně zakoupit ojeté vozy, ... Celý článek celý článek

Nejvhodnější volba pro nákup ojetiny? Bazar aut!

Krize pomalu končí a stále větší množství lidí se chce zbavit staré ojetiny a koupit si auto novější. Přes rostoucí oblibu internetového prodeje je bazar aut pořád tou nejlepší volbou
pro nákup ojetin. Celý článek celý článek