„Proč kupovat dnes NOVÉ, když je zítra OJETÉ“ - ojetá auta pro Vás!
navštivte náš profil
rychle vyhledávat ojetá auta rychle vyhledávat ojetá auta
?
 

Odborník na ojetá auta radí

Časté a zbytečné chyby při koupi ojetiny (2.část)

Většina z nás se při prvním výběru ojetého auta dopouští několika zásadních chyb a omylů. Někteří se jimi poučí, jiní nikoliv. Nicméně správně vybírat ojeté vozy není ani pro zkušené odborníky mnohdy nic jednoduchého. Přinášíme proto seznam prvních a zároveň nejzásadnějších chyb při výběru a koupi ojetiny.

1) Ojetá auta z leasingu jsou lépe udržovaná

Řada lidí se domnívá, že ojetá auta, která zakoupí po předchozím majiteli, jenž měl auto na leasing, jsou lépe udržovaná. Auto má přeci servisní knížku a proto je zde záruka kvalitní péče. Bohužel, není to plně pravda. V naší zemi je se většina vozidel prodává na standardní splátky, kde servisní úkony musí majitel vozidla hradit v podstatě navíc ke splátkám za samotné vozidlo. Servisní knížka nevypovídá o skutečném chování majitele ke svému vozidlu. Např. ojetá auta z řad velkých firem, kde mají aut desítky, často trpí. Jejich řidiči se o ně téměř nestarají, protože auta nejsou vlastně ani jejich. Auto Adler nakupuje převážnou část ojetých vozů ze zahraničí po tzv. OPERATIVNÍM LEASINGU, což znamená, že vozidlo je po celou dobu pronájmu stále v majetku leasingové společnosti a řidič v podstatě jezdí a platí splátky za pronájem vozu, které v sobě zahrnují také pravidelné servisní prohlídky, výměnu pneumatik, oleje, ..... Leaingová společnost tyto vozidla udržuje v kondici, protože je chce za co nejlepší cenu také prodat. Po uběhnutí 3 let pronájmu, odevzdá řidič vozidlo a odjede v novém a platí dál za pronájem vozu. Leasingová společnost vozidlo připraví k následnému prodeji a na dražbách hledáme ty nejlepší vozy a kupujeme pro Vás. Proto buďte při výběru auta opatrní a zkuste se u zkušeného personálu informovat o historii auta i jinak než přes servisní knížku.

2) Smyšlené historky o předchozím majiteli

Každému potencionálnímu zákazníkovi, který má zájem o nákup ojetého vozu, bude jistě mnohem lépe znít, když se dozví, že auto kupuje po majiteli staršího věku (takový klasicky hodný dědeček) než po mladých 'závodnících', kteří auto doslova drancovali. Jak se ale dozvědět o ojetém autě pravdu? Podívejte se do velkého technického průkazu, kde je uvedený předchozí majitel vozu a samozřejmě také jeho rodné číslo. Ani to ovšem nemusí stačit, protože si auto dědečka přeci mohou půjčovat také nezverní vnoučci, kteří jej používají pro závodění na silnicích. Věnujte tedy pozornost celkovému stavu ojetého vozu, jeho interiéru či karosérii a zkuste odhadnout, jak s ním bylo zacházeno.

3) Příliš se při výběru omezujete

Nehledejte pouze určité auto s jedním motorem, barvou, výbavou a rokem výroby. Nabídka pak může být velmi omezená a může se stát, že tímto vaše finální rozhodnutí utrpí. Klidně omezte svá kritéria na značku a typ ojetého auta, výkon motoru a jeho typ (benzín, diesel), ale zbytek už nechte na konkrétní situaci. Nabídka bude pestřejší a pravděpodobnost, že vyberete správně (nikoliv nutně) se mnohonásobně zvýší. Případně si nechte od zkušeného personálu předvést auto, které se vašemu výběru třeba jen podobá. Třeba budete mile překvapeni.

Poradenství autobazaru telefon
+420 606 722 323    Jarda
+420 602 280 983    Radek
obálka
Aktuality a akce 14.05.2013|Změna provozovny

Vážení zákazníci oznamujeme Vám změnu naší provozovny. Nyní nás najdete na ulici Cihelní v Ostravě.
Celý článek celý článek