„Proč kupovat dnes NOVÉ, když je zítra OJETÉ“ - ojetá auta pro Vás!
navštivte náš profil
rychle vyhledávat ojetá auta rychle vyhledávat ojetá auta
?
 

Odborník na ojetá auta radí

Časté a zbytečné chyby při koupi ojetiny

Většina z nás se při prvním výběru ojetého auta dopouští několika zásadních chyb a omylů. Někteří se jimi poučí, jiní nikoliv. Nicméně správně vybírat ojeté vozy není ani pro zkušené odborníky mnohdy nic jednoduchého. Přinášíme proto seznam prvních a zároveň nejzásadnějších chyb při výběru a koupi ojetiny.

1) Auto se mi 'prostě líbí'

Mnoho z nás (a obzvláště, pokud se jedná o ženy) vybírá v životě věci podle toho, jak se nám prostě líbí. Ani při výběru ojetého auta tomu není jinak. Emoce a pocity mnohdy mohou napovědět, co skutečně chceme, rozhodně bychom si ale měli dávat na něco podobného pozor, pokud vybíráme ojetý vůz. To, že je ojetina v barvě našich snů, nebo že má kouřová skla, ještě neznamená, že neschovává pod kapotou nemilé překvapení v podobě poruchy motoru nebo prasklého chladiče. U ojetých vozů z bazaru aut je toto riziko mnohem menší než u náhodných prodejců, i přes to, věnujte pozornost tomu, co je skutečně důležité!

2) Méně není vždycky více, obzvláště na tachometru

Řada našich potencionálních zákazníků se nás často ptá, jestli je 100.000 najetých kilometrů hodně nebo málo. Jelikož působíme v oboru ojetých aut již řadu let, naše zkušenosti jsou různé. U silnějších (a dražších) vozů není větší počet najetých kilometrů žádnou překážkou, u menších a levnějších aut je tento parametr důležitější. Každá mince má ale dvě strany. Spíše než na počet najetých kilometrů by měl zákazník hledět na celkový stav ojetiny. Důležité jsou zejména stavy sedadel, gumová izolace dveří, kvalita karoserie atd. Všechny tyto 'drobné' parametry vypovídají o celkovém stavu ojetých aut mnohem více, než samotný údaj na tachometru.

3) Dieselový automobil se vyplatí

Od doby, kdy byly dieselové automobily hlučnou a lenivou alternativou svižného benzínového žihadla už jsou dávno pryč. Celá řada potencionálních zákazníků tak uvažuje nad variantou, jak ušetřit pomocí dieselového auta na pohonných hmotách. Bohužel však zapomínají na fakt, že servis právě dieselových automobilů (zejména pokud se jedná o ojetá auta), může být mnohem nákladnější, než je tomu u benzínových aut. Pokud tedy neplánujete svého miláčka každoročně doslova vyždímat v desítkách najetých kilometrů, zvažte před nákupem ojetého vozu i tento fakt.

Poradenství autobazaru telefon
+420 606 722 323    Jarda
+420 602 280 983    Radek
obálka
Aktuality a akce 14.05.2013|Změna provozovny

Vážení zákazníci oznamujeme Vám změnu naší provozovny. Nyní nás najdete na ulici Cihelní v Ostravě.
Celý článek celý článek