„Proč kupovat dnes NOVÉ, když je zítra OJETÉ“ - ojetá auta pro Vás!
navštivte náš profil
rychle vyhledávat ojetá auta rychle vyhledávat ojetá auta
?
 

Odborník na ojetá auta radí

Kde (ne)kupovat ojeté vozy?!

Pokud jste se rozhodli pro nákup ojetého vozu, na výběr máte zhruba 3 možnosti. Ojeté auto můžete koupit přes inzerát, u pokoutného prodejce nebo ve značkovém autobazaru.

Nákup vozu přes inzerát na první pohled skýtá jisté výhody (např. cena vozu může být nižší). Ovšem nevýhody takového jednání jednoznačně převažují - např. skutečnost, že kupujete ojetý vůz od zcela neznámých lidí, o historii automobilu tedy nevíte téměř nic.

Ze své dlouholeté praxe v autobazaru známe i případy, kdy kupující zlákaný výhodnou nabídkou přišel v uzavřené garáži o peníze, doklady i veškeré cennosti a zůstali mu pouze oči pro pláč. Byli i takový nešťastníci, kteří si vzali na výhodnou koupi půjčku a tak jako manželský pár z Karvinska přišli o své peníze i vysněný automobil.

Další nevýhodou je, že občan nepřebírá záruky za technické nebo právní vady a jste tedy v případě problému odkázáni na občanskoprávní spor u soudu. Znáte to - přijede za Vámi policie, že Vaším vozidlem byla páchána trestná činnost, auto zabaví a Vaše vydělané peníze leží na odstavném parkovišti, kde se čeká na vyřízení záležitosti, což mohou být v mnoha případech i celé měsíce.

Nákup u pokoutného prodejce. Všichni obdobné situace známe - zničený plot, po zemi štěrk, unimobuňka z dob socialismu jako kancelář a mezi kopřivami ojeté vozy bez lesku, bez původu a bez budoucnosti.

I tady se Vám může stát, že narazíte na neserióznost a budete mít problémy se získáním dokladů od vozidla, nemluvě o tom, že komfort služeb končí na úrovni, co bys chtěl, zaplať a vypadni! Je otázkou, zda případnou reklamaci budete mít vůbec u koho řešit.

Nákup ojetého auta ve značkovém autobazaru. Tak jako domácí spotřebiče nekupujete na burze nebo na ulici, i v případě ojetého vozu vybírejte obchodníka s historií a zázemím. Ve značkovém autobazaru máte jistotu seriózního přístupu, garanci původu vozidla, možnost případné reklamace a celou řadu dalších výhod. V případě rozhodování o nákupu ojetého vozu by tedy neměla rozhodovat pouze cena, ale také zázemí, profesionální přístup a celková kvalita nabízených automobilů v daném autobazaru.

Poradenství autobazaru telefon
+420 606 722 323    Jarda
+420 602 280 983    Radek
obálka
Aktuality a akce 14.05.2013|Změna provozovny

Vážení zákazníci oznamujeme Vám změnu naší provozovny. Nyní nás najdete na ulici Cihelní v Ostravě.
Celý článek celý článek