„Proč kupovat dnes NOVÉ, když je zítra OJETÉ“ - ojetá auta pro Vás!
navštivte náš profil
rychle vyhledávat ojetá auta rychle vyhledávat ojetá auta
?
 

Odborník na ojetá auta radí

Nebojte se přihlášení ojetého vozu do evidence

Ze zkušeností víme, že přihlášení vozidla do evidence a v podstatě veškerá administrativa spojená s koupí ojetého vozu bývá pro většinu lidí stresující. Není se však čeho obávat. Důležité je vědět následující: Po koupi ojetého vozu se Vám dostane do ruky technický průkaz, který bude buďto odhlášený z původního majitele nebo v případě dovezeného vozidla ze zahraničí dostanete čistopis, kde budete Vy později uveden jako první majitel ojetého vozu v ČR.

V první chvíli doporučujeme vozidlo pojistit alespoň zákonně (viz pojištění auta, jelikož už při výjezdu z autobazaru se může cokoli stát. To je možné učinit jak v autobazaru, tak na jakékoliv pobočce pojišťovny. Jakmile máte vozidlo pojištěno, můžete si konečně oddychnout a seznámit se s Vaším novým autem. Vlastní přihlášení vozu byste měl zvládnout ve lhůtě 10-ti pracovních dní od data koupě.

Dalším krokem v přihlášení ojetého vozu je evidenční prohlídka, kterou absolvujete na nejbližší Stanici technické kontroly (STK). Tam Vám odborníci zkontrolují hlavní znaky Vašeho vozu, např. zda technický průkaz souhlasí s vozidlem. Celý proces trvá přibližně 5 minut, Vy zaplatíte cca 80-150 Kč a vydají Vám protokol.

Takto vybaven dokumenty (velký technický průkaz, malý technický průkaz, doklad o pojištění auta a protokol o evidenční prohlídce) se vydáte na příslušný Městský úřad (podle místa bydliště) - na odbor dopravně správních činností (některé úřady mají na internetu možnost objednání se na konkrétní čas, čímž si ušetříte spoustu nervů), kde si vyplníte žádost o přihlášení ojetého vozu. Zaplatíte poplatek za přihlášení ve výši 800,-Kč + případnou ekologickou daň stanovenou podle zákona a odcházíte s technickým průkazem napsaným na Vaše jméno.

Toto je vše! Pokud navíc kupujete ojeté vozidlo u nás, vybavíme Vás veškerými potřebnými doklady nebo Vám po telefonu rádi poradíme.

Poradenství autobazaru telefon
+420 606 722 323    Jarda
+420 602 280 983    Radek
obálka
Aktuality a akce 14.05.2013|Změna provozovny

Vážení zákazníci oznamujeme Vám změnu naší provozovny. Nyní nás najdete na ulici Cihelní v Ostravě.
Celý článek celý článek