„Proč kupovat dnes NOVÉ, když je zítra OJETÉ“ - ojetá auta pro Vás!
navštivte náš profil
rychle vyhledávat ojetá auta rychle vyhledávat ojetá auta
?
 

Odborník na ojetá auta radí

Prodej aut

Už jste si také všimli, že zadáte-li do vyhledávačů na internetu hesla, jako například: prodej aut, ojeté vozy, či ojetá auta na prodej, z 99% se vám začnou nabízet články o tom, kde výhodně zakoupit ojeté vozy, na co si dát pozor u ojetého auta na prodej, jaké mohou nastat problémy při jeho koupi, atd. Na internetu najdeme spoustu článků, které nabízejí rady pro kupující, ale mnohem méně je informací a článků popisující prodej aut ze strany druhé, tedy pro ty, kteří mají ojeté vozy k prodeji. Proto zde nabízíme stručný přehled toho, co je třeba udělat, aby u vašeho auta na prodej stála řada koupěchtivých zákazníků.

Co je tedy důležité vědět u auta na prodej

V podstatě se jedná o několik oblastí, na které se musíte, máte – li prodej auta, či více aut v úmyslu, zaměřit. Jedná se o:

  • průzkum trhu se zaměřením na ojeté vozy
  • zhodnocení technického stavu vašeho auta na prodej
  • zjištění možností a způsobů, jakými lze v dnešní době prodej aut uskutečnit
  • zajištění kvalitní kupní smlouvy

Průzkum trhu se zaměřením na ojeté vozy

Jedná se jednoduše o zjištění, jaký zájem je o ojeté vozy dané značky a stáří. Prodej aut je oblast, která se každý rok mění v závislosti na několika podmínkách.

V České republice obecně oproti prvnímu pololetí loňského roku mírně poklesl prodej nových aut. Nejedná se však o žádnou tragédii, pokles je víceméně způsoben nabídkou zvýhodněných daňových odpisů pro firmy, které nakupovaly automobily v prvním pololetí minulého roku. Mírně tak například poklesl prodej nových aut značky Škoda, naopak ojeté vozy stejné značky se k nám letos dovážejí oproti loňskému roku více. Poptávka se zvyšuje především po starších autech v dobrém stavu.

Přesný průzkum si však nejlépe uděláte sami, když se zaměříte na prodej aut stejné značky, jako je ojetina, kterou hodláte prodat. Nejrychleji naleznete informace například na internetu, kde na různých odkazech, stránkách bazarů aut a v soukromých inzerátech nabízejících auta na prodej, zjistíte cenové rozmezí, ve kterém se auta na prodej, podobající se svými parametry tomu vašemu, pohybují.

Technický stav auta na prodej

Stáří auta na prodej a počet najetých kilometrů, to jsou důležité parametry ovlivňující prodej jakýchkoliv aut. Bohužel se však často falšují, společně například s rokem výroby. Tato praxe je běžná, máte – li však v úmyslu ojeté vozidlo v pořádku prodat, určitě vám ji nedoporučujeme. Je to praxe nejen amorální, ale také nezákonná!

Co se týče objektivního zhodnocení technického stavu vašeho auta na prodej, doporučujeme obrátit se na odborníka, který vám určitě poradí. V případě prodeje aut v autobazaru je situace jednodušší, neboť většina z nich vám radu specialisty na ojeté vozy sama nabídne.

Způsoby prodeje aut

Možností, jak nabízet ojeté vozy na prodej, je hned několik:

  • V prvé řadě můžete podat inzerát na internetu. Je to možnost zdánlivě nejjednodušší, na druhou stranu, všechny potřebné právní náležitosti si musíte zařídit sami.
  • Dále pak můžete využít služeb autobazarů, které se na prodej ojetých aut specializují. I zde existuje několik možností, jak obchod uskutečnit.
  • Většina autobazarů nabízí možnost výkupu vašeho ojetého vozu za hotové. V tom případě obdržíte peníze ihned a veškerá právní zodpovědnost za další prodej takovýchto aut přechází na daný autobazar.
  • Máte – li zájem o koupi dalšího vozu, můžete také využít možnost prodeje a koupě aut na protiúčet. Váš starý vůz bude použit jako protihodnota, případně jako akontace na úvěr, nebo leasing.
  • Poslední možností je komisní prodej. Takto prodávané ojeté vozy jsou nabízeny v autobazaru, ale za cenu, kterou si prodávající sám určí. Výhodou je, že zde pracují odborníci na prodej aut a vy se tímto zbavíte mnoha starostí. Nevýhodou je, že autobazaru musíte platit provizi za vystavování a prodej takovýchto aut.

Kupní smlouva

Velmi důležitým předpokladem pro úspěšný a bezproblémový prodej aut je kvalitně a správně sepsaná kupní smlouva, ve které jsou veškeré náležitosti. Vzor smlouvy naleznete zdarma ke stažení na internetu, např. na stránkách www.svetbezstresu.cz. Samozřejmostí také je, aby vaše auto na prodej nebylo předmětem zástavní smlouvy a aby prodávané ojeté vozy nebyly zatíženy úvěrem. Pokud je ojetina v majetku manželů, je ze zákona povinnost mít souhlas partnera.

Poradenství autobazaru telefon
+420 606 722 323    Jarda
+420 602 280 983    Radek
obálka
Aktuality a akce 14.05.2013|Změna provozovny

Vážení zákazníci oznamujeme Vám změnu naší provozovny. Nyní nás najdete na ulici Cihelní v Ostravě.
Celý článek celý článek