„Proč kupovat dnes NOVÉ, když je zítra OJETÉ“ - ojetá auta pro Vás!
navštivte náš profil
rychle vyhledávat ojetá auta rychle vyhledávat ojetá auta
?
 

Pojištění ojetého auta

Pojištění se stává nedílnou součástí koupě nebo provozu téměř každého auta. V zásadě rozlišujeme dvě základní pojištění vozu:

  • zákonné pojištění
  • havarijní pojištění

Rozdíl mezi těmito dvěmi pojištěními je již z názvu patrný.

Zákonné pojištění musí mít každý motorový vůz, v přeneseném slova smyslu každý účastník silničního provozu, dle zákona o provozu motorového vozidla a kryje veškeré možné náklady či následky, které můžeme způsobit protistraně.

Dle rozsahu výloh pojištění dělíme opět do dvou kategorií:

  • STANDART: 35 mil. škody na zdraví a 35 mil. pro škody na věci a ušlý zisk
  • EXCLUSIVE: 70 mil. škody na zdraví a 70 mil. pro škody na věci a ušlý zisk

V dnešní době je již volba pojišťovny individuální a tak si může každý zvolit svou pojišťovnu, přičemž se liší cena pojištění, ovšem limity musí zůstat stejné. Stejně jako doba, na kterou vozidlo pojišťujeme není platná dle kalendářního roku, tedy od 1. 1. -31. 12., ale platí vždy jeden rok a více ode dne zakoupení vozu. Cena pojištění se dá rozložit na měsíční, čtvrtletní či pololetní splátky bez navýšení a lze jej hradit složenkami, hotově či převodem z účtu.

Pro zákazníky z obce do 30 000 obyvatel nabízíme zvýhodněný tarif povinného ručení u všech kategorií ojetých vozů - tzv. tarif Venkov.

Jedinou nevýhodou zákonného pojištění je, že sice pojišťovna uhradí vzniklou škodu protistraně, ovšem opravu Vašeho vozidla si musíte hradit sami, popřípadě zakoupit vůz nový.

V tomto směru je snadné východisko, či spíše ochrana svého majetku v havarijním pojištění, které řeší právě tyto problémy, popřípadě ztrátu vozu, jeho poškození neznámou osobou (vandalismus) či živelnými pohromami (povodeň, kroupy).

Cena havarijního pojištění je závislá na ceně vozu, spoluúčastí, kterou musíme vždy uhradit při vzniklé škodě, obvykle 5% - 20% a zabezpečením vozu. Lze jej znovu hradit formou měsíční, čtvrtletní či pololetní splátky bez navýšení složenkami, hotově či převodem z účtu.

Všechna tato pojištění můžete uzavřít při nákupu ojetého vozu na našich pobočkách ZDARMA, přičemž našimi partnery je většina stabilních a silných pojišťoven, které na českém trhu působí.

Česká pojišťovna Generali ČSOB Allianz
Pojištění klienta a speciální pojištění - Vaše splátky bez obav!

Při koupi ojetého vozu na splátky se nabízí zajímavá možnost, pojistit nejen vozidlo, ale i sebe sama a to jak pro případ schopnosti splácet z důvodu ztráty zaměstnání, plné pracovní neschopnosti, plné a trvalé invalidity, pro případ smrti.

Tomuto pojištění se říká CARDIF pojištění, přičemž se dělí na kategorie A, B, což je závislé na typu subjektu, který je pojištěn, jako je soukromá osoba či podnikatel.

Cena je opět individuální dle roku narození, délky splácení, typu vykonávané práce a typu ojetého vozu. Je započítaná ve splátce, po celou dobu splácení je neměnná.

Výhodou tohoto pojištění je, že ve výše vyjmenovaných případech bude hradit splátku v plné výši pojišťovna a Vy můžete v klidu doléčit zranění či hledat práci, aniž byste měli obavy o ztrátu vozu, omezení rodinného rozpočtu, snížení životní úrovně či zasahovat do úspor a rezerv.

Dále je možnost využít pojištění amortizace vašeho vozu tzv. Auto Protect u pojišťovny Cardif Pro Vita,a.s. ,kdy jde o finanční vyrovnání mezi cenou pořizovací a cenou při likvidaci pojistné události

Další možností je pojištění právní ochrany firmou D. A. S., která hájí práva svého klienta v jakémkoli příkoří spojené s provozem vozidla, jako je odebrání OTP, ŘP, v přestupkovém řízení o pokutách atd.
Poradenství autobazaru telefon
+420 606 722 323    Jarda
+420 602 280 983    Radek
obálka
Odborník na ojetá auta radí Prodej aut

Už jste si také všimli, že zadáte-li do vyhledávačů na internetu hesla, jako například: prodej aut, ojeté vozy, či ojetá auta na prodej, z 99% se vám začnou nabízet články o tom, kde výhodně zakoupit ojeté vozy, ... Celý článek celý článek

Nejvhodnější volba pro nákup ojetiny? Bazar aut!

Krize pomalu končí a stále větší množství lidí se chce zbavit staré ojetiny a koupit si auto novější. Přes rostoucí oblibu internetového prodeje je bazar aut pořád tou nejlepší volbou
pro nákup ojetin. Celý článek celý článek